İletişim Bilgileri

+905546881566

info@nbotomasyon.com


İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panoları İmalat Aşamasındaki DDC panolarıİmalat Aşamasındaki DDC panoları

İmalatını Yapmış Olduğumuz DDC Panolarından Örnekler

DDC Panosu nedir, ne işe yarar?

DDC nin açılımı:

Direct Dijital Kontrol dür yani türkçesi dijital control ünitesidir. Ne işe yarar: Bina otomasyon sistemlerinde kontrol edilecek sistemlerin fazlalığından dolayı kontrol üniteleri guruplandırılır. Bu guruplara MCC ve DDC denir.

DDC Panolarımız MCC panolarını Kontrol ederek saha elemanlarının (fan motorları, aspiratör motorları, sirkulasyon motorları, hidraforlar vb) MCC panosu tarafından yol verilmesini sağlar.

DDC panomuz içinde bulunan PLC yada DDC kontrol ünitelerine yüklenen programlar ve sisteme bağlı olan scada yazılı sayesinde binamızın ısıtma-sogutma sistemleri bilgileri, kazan-makine dairesindeki pompalar ve brulörlerin bilgileri, sensörler aracılığı ile sıcaklık, basıç,nem,debi bilgileri kontrol edililerek scada yazılımına aktarılır.

Bu bilgiler dogrultusunda yüklü program ve scada yazılımından kullanıcı tarafından girilen değerlere göre DDC panomuz kontrolünde bulunan saha elemanlarını kontrol eder ve sisteme yol verir.

Bu sayede lüzumsuz kullanımı sıfırlamış olur ve enerji tasarrufu sağlanır. Kısaca özetlemek gerekirse Bina Otomasyon sistemlerinde Programlanabilir lojik kontrol ünitelerini bünyesinde bulunduran panoya DDC denir.

NB Otomasyon olarak müşterilerimizin talepleri ve uzman kadromuzun incelemeleri doğrultusunda her türlü uygulamanıza hitap edecek DDC pano üretimi yapmaktayız.

Türkiyenin her neresinde olursanız olun size bir telefon kadar yakınız.